,

Чи є у війну вихідні

З початку війни наш внутрішній календар автоматично переформатувався з відлікування днів місяця на відлікування кількості днів війни, які ми прожили: 1й, 5й, 45й день. Це потрібно нам для того, щоб надати визнання тому, скільки ми вже вистояли. Скільки всього змогли! І це певного роду підтвердження для нашої психіки, що і надалі зможемо.  

У вирі подій межі тижня сплутались. Ми можемо, навіть, не пам’ятати, що за день сьогодні. Задачі, які негайно потребують вирішення, зараз, у війні, можуть «прилітати» в будь-який день, в будь-який час. Таким чином може посилюватись відчуття хаосу, некерованості подій, посилюється внутрішня напруга і втома. 

Наша психіка потребує структури і часу для відновлення певних психічних процесів. 

І їй дуже потрібні вихідні. Так, і у війні у нас мають бути вихідні. 

Як їх організувати собі:

  1. Таким чином, як ти плануєш свій графік задач, заплануй собі і вихідний (-ні). Це може бути будь-який день тижня, але краще, щоб це був один тій самий день: кожна субота/п’ятниця/вівторок і т.і. 

Коли ти будеш знати, що попереду точно є день, коли зможеш відпочити, тоді значно легше витримувати навантаження в процесі тижня.

  1. Подумай як ти позначиш для себе цей день як вихідний – може чашкою ранкової кави із солодощами, а може неспішною прогулянкою на природі, якщо є така можливість.
  2. Можеш придумати і приготувати якесь «вихідне» блюдо разом із близькими.  
  3. Організувати собі сон вдень, як у дитинстві.
  4. Ти можеш організувати будь-яку активність, яка допоможе тобі трішки уповільнитись, звернутись до себе і відновити сили, щоб рухатись далі.  

Більше просвітницьких текстів пишу тут: https://t.me/psyintouch, в нашому телеграм-каналі «Психолог на зв’язку»

Photo by Jessica Delp on Unsplash

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи

Я їду додому. Як побороти страх того, що можливо знадобиться повторно виїжджати

Сповнені надією найскоріше відчути знайомий запах свого дому, потрапити до його цілющих стін, обнятись із близькими, які залишились, люди приймають рішення про повернення на Батьківщину. 

Читати далі

Провина вцілілого

«Я із дітьми поїхала закордон, але вдома залишилися батьки, які не захотіли їхати зі мною. І тепер на душі немов тягар. Якщо із ними щось

Читати далі
Проживати війну
Вправи на самодопомогу
Про життя
Підтримка

Канал Служби турботи про психічне здоров’я

Top

Записатися на зустріч