,

Планування відпочинку

Ось уже шостий день як я з головою пірнула у свою відпустку. На подив, вийшло швидко, у порівнянні з попередніми періодами, перемкнутися на ідентичність відпочивальниці. Як?
Відпустка = відпускати. І я дозволила собі відпустити:

  • думки про мої, звичайно ж, найважливіші у світі проєкти,
  • переживання про те, як же вони там без мене: моя кішка, партнери, клієнти, співробітники,
  • свою гіперзначимість і незамінність у всьому цьому.

А що натомість?
А замість цього я ще до приїзду сюди, на острів, гарненько спланувала як я проведу час так, щоб потім «не було нестерпно боляче» за безцільно проведену відпустку. Щоб ту енергію, яку заощаджу, примножити, щоб не розплескати у перший же ж робочий тиждень, як це часто стається.
Цілепокладання та відпустка – для мене не зовсім сумісні поняття. Перше – більше про рух і результат, а друге – про розслаблення та процес. Проте, якщо цілі в контексті відпочинку перевести на рівень смислів і цінностей, які хочу реалізувати у процесі, то вони отримують задоволене «так» усередині мене.
Саме виходячи з такої інтерпретації, я формулювала питання до себе згідно з улюбленою балансною моделлю. Які ж питання допомогли мені сформувати і розгорнути простір відпочинку в моїй уяві:
1. Чого чекає від відпочинку моє тіло? Що для нього важливо врахувати? Який бажаний баланс напруги/розслаблення? Режим сну/відпочинку? Харчування? Чим хочу побалувати тіло?
2. Якій активності (або активностям) хочу присвятити час у відпустці? Які місця хочу відвідати? Що почитати? Що з цього «треба», а що буде приносити задоволення, наповнювати мене?
Можу/хочу обмежувати доступ до корпоративної пошти? Соціальних мереж?
3. Якими взаєминами хочу оточити себе? Якими контактами і з якими людьми? Близькість із чим/ким хочу посилити? А з ким/чим хочу обмежити?
4. Яким своїм бажанням хочу та готова дати можливість реалізуватися в цій відпустці? Яким мріям? Яким цінностям зміцнитися?
Мої нові смисли вже звуть, чекають, аби відкритися. І відкриваються… Крок за кроком… Мої психотерапевтичні канікули тривають!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи

Я їду додому. Як побороти страх того, що можливо знадобиться повторно виїжджати

Сповнені надією найскоріше відчути знайомий запах свого дому, потрапити до його цілющих стін, обнятись із близькими, які залишились, люди приймають рішення про повернення на Батьківщину. 

Читати далі

Провина вцілілого

«Я із дітьми поїхала закордон, але вдома залишилися батьки, які не захотіли їхати зі мною. І тепер на душі немов тягар. Якщо із ними щось

Читати далі
Проживати війну
Вправи на самодопомогу
Про життя
Підтримка

Канал Служби турботи про психічне здоров’я

Top

Записатися на зустріч