,

Жива та мертва вода

Останні кілька місяців стали для мене найбільшим випробуванням за останній час на здатність витримувати, миритися, приймати. На здатність поставити певні зовнішні процеси на паузу і дати час тим, які розгортаються всередині. Спостерігати, стикатися, відчувати…
Я й уявити раніше не могла, що за такий короткий проміжок часу буду переживати таку кількість втрат, з яким мені довелося зустрітися, як у великому світі, так і в малому. І як же важливо залишитися в цей непростий момент в контакті з собою, своїми почуттями: болем, страхом, тривогою, всім-всім, що підіймається зсередини. З життям. З тим, що є та лишається живим, не дивлячись на все, що відбувається. У мені. У світі.

Під час короткої прогулянки сьогодні, вдивляючись у набубнявіле цвітіння дерев, вдихаючи свіжий запах листя, я з радістю виявила себе в потоці життя. У його циклічності. У його балансах. У його дуальності та цілісності. У його мудрості. У його щедрості. У ньому для всього знайдеться місце: для в’янення та процвітання, для зими та літа, для заходів сонця та нових сходів, для сумних приводів та радісних, для розчарувань і нових надій, для розставань і зустрічей. І це – завжди. І всьому є місце і свій час.

Зараз, коли стільки втрачено, всередині відлунює запитання: а що ж очікує на проявлення, на зустріч? Що просто зараз є живим у моєму житті та вимагає уваги, догляду?
У моєму тілі, діяльності, стосунках, сенсах?

Що, можливо, здається живим, а воно вже мертве? І з цим важливо попрощатися.
І, навпаки, у чому, здається, вже немає життя, а воно ще жевріє… І може туди варто додати трохи «живої води»? А що є «Жива Вода» і «Мертва Вода» в моєму житті? Як я ними розпоряджаюся? Куди та на що направляю їхні течії?

Мені подобається те, що народжується просто зараз. Усередині. У серце. І воно дуже живе й тепле.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи

Я їду додому. Як побороти страх того, що можливо знадобиться повторно виїжджати

Сповнені надією найскоріше відчути знайомий запах свого дому, потрапити до його цілющих стін, обнятись із близькими, які залишились, люди приймають рішення про повернення на Батьківщину. 

Читати далі

Провина вцілілого

«Я із дітьми поїхала закордон, але вдома залишилися батьки, які не захотіли їхати зі мною. І тепер на душі немов тягар. Якщо із ними щось

Читати далі
Проживати війну
Вправи на самодопомогу
Про життя
Підтримка

Канал Служби турботи про психічне здоров’я

Top

Записатися на зустріч