,

Втеча в дільність

Знову побігла.
Куди? Навіщо? А головне – від чого?
Спортзал, басейн, особиста терапія, навчання на трьох проєктах, клієнти, клієнти, клієнти, адміністративна робота, тренінги, знову клієнти… Час із близькими, якщо встигаю.
І що правда: все цінне, важливе та приносить величезну радість від того, що є в моєму житті. Але коли останньої стає занадто багато, радість іде. Знову ввечері падаю з ніг від утоми. Швидше б випити свою чашку ромашкового чаю або чогось міцнішого та заснути солодким сном. Щоб потім знову побігти у своє «задоволення».

Радує в усьому цьому те, що раніше я просто була «біжи, Аню, біжи», думаючи, що стою на місці. А тепер біжу, бачу, що біжу, і ще встигаю наздогнати себе додатковими питанням – чому стало так важливо, щоби кожен день був розписаний по хвилинах?

Щоб поспішати, стрибати із зустрічі на зустріч, лаятися на таксистів, нарікати на швидкість життя, все обов’язково встигати в результаті та завершувати день переможним «яка ж я молодець!».

Чому це стало таким важливим? – продовжує звучати питання всередині.
Яка моя потреба звучить за всім цим, від зустрічі з якою потребою я втікаю? Одночасно так пристрасно бажаючи виявити її й боячись.
Що важливе може відбутися всередині мене, якщо раптом зупинюся? З чим зустрінуся? Як мені дізнатися, почути це?

І ясно розумію: перше, що мені необхідно – захотіти почути. Захотіти і взяти відповідальність за те, як поставлюсь до того, що зустріну, що почую…
Часто саме це і не дає зробити цю важливу, потрібну зупинку.

Але різко зупинившись на бігу, можна чого доброго і серцевий напад вихопити. Тому, гарненько розігнавшись, скидаємо навантаження поступово. Step by step.

І крок номер раз для мене – дати собі час і дозвіл на це поступове уповільнення.
А кроком номер два буде присутнісний, якісний контакт із собою. Спостерігати, що відбувається всередині, які почуття, а за ними – мої бажання, потреби оживають, як я дозволяю їм бути поміченими. І як у цей сакральний момент контакту з собою якісно змінюється мій контакт і з іншими, з життям.

Слухаю себе. Хочеться гарячого чаю та тепла. Піду-но наллю свого улюбленого ромашкового і подзвоню батькам. І з цим теплом рушу мріяти і неспішно готуватися до завтрашнього дня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи

Я їду додому. Як побороти страх того, що можливо знадобиться повторно виїжджати

Сповнені надією найскоріше відчути знайомий запах свого дому, потрапити до його цілющих стін, обнятись із близькими, які залишились, люди приймають рішення про повернення на Батьківщину. 

Читати далі

Провина вцілілого

«Я із дітьми поїхала закордон, але вдома залишилися батьки, які не захотіли їхати зі мною. І тепер на душі немов тягар. Якщо із ними щось

Читати далі
Проживати війну
Вправи на самодопомогу
Про життя
Підтримка

Канал Служби турботи про психічне здоров’я

Top

Записатися на зустріч